Brânză — cele mai mari reduceri găsite acum

Magazine selectate: 9Nr. cataloage: 17Nr. oferte analizate: 120Ultima actualizare: 2 octombrie 2026

Dacă urmărești o reducere mare, Mozzarella pentru pizza (Lidl) de la 8,99 lei (48% mai ieftin) este oferta cu reducerea cea mai mare găsită acum. Brânză topită triunghiuri la La Doi Pași e un exemplu de ofertă cu valabilitate proprie (01.10.2026–31.10.2026), diferită de restul catalogului din care provine. Când o ofertă nu are o astfel de mențiune, valabilitatea ei e cea a catalogului din care provine. Prețul de 9,45 lei la Mix de mozzarella şi cheddar, Delaco la Carrefour necesită ACT FOR GOOD — fără card, produsul poate fi cumpărat la preț întreg, fără reducere.

Cașcaval

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
PilosBrânză Gouda400 gValabil doar 10.10.2026–11.10.2026Lidl17,49 lei9,99 lei-42%24,98 lei/kg
DelacoDeSenvîș Emmentaler felii 100 g100 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella11,19 lei7,49 lei-33%74,90 lei/kg
Munte LactCheddar250 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny14,79 lei9,99 lei-32%39,96 lei/kg
PilosCașcaval300 gValabil: 5–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl13,09 lei8,99 lei-31%29,97 lei/kg
MilbonaCașcaval750 g1 kg = 27,99 leiValabil: 28 sept. – 4 oct.Necesită Lidl PlusLidl29,99 lei20,99 lei-30%27,99 lei/kg
NapolactCașcaval felii 140 g140 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella16,19 lei11,49 lei-29%82,07 lei/kg
Lacto TolleBrânză Gouda cu lapte de vacă 45% grăsime 100 g **45% grăsime 100 gBrânză Gouda cu lapte de vacăValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland3,99 lei2,89 lei-27%28,90 lei/kg
DelacoCașcaval clasic/afumat DeSenvîs, Delaco750/730 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour45,99 lei34,49 lei-25%
HochlandCașcaval Clasic, 325G325GValabil: 1–7 oct.Mega Image23,46 lei17,59 lei-25%54,12 lei/kg
LaMasăLa Masă Cașcaval Pane450 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny19,99 lei14,99 lei-25%33,31 lei/kg
PilosCașcaval Rucăr500 gValabil doar 01.10.2026–04.10.2026Lidl19,95 lei14,99 lei-24%29,98 lei/kg
PilosCașcaval rotund, feliat300 gValabil: 5–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl12,99 lei9,99 lei-23%33,30 lei/kg
Cămara NoastrăCașcaval Brădet, afumat300 gBrădet, afumatValabil: 5–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl12,99 lei9,99 lei-23%33,30 lei/kg
MilbonaCheddar ras250 gValabil: 5–11 oct.Lidl17,49 lei13,99 lei-20%55,96 lei/kg
PilosCașcaval feliat250 gValabil: 28 sept. – 4 oct.Necesită Lidl PlusLidl10,69 lei8,49 lei-20%33,96 lei/kg

Telemea Și Brânzeturi Tradiționale

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
EridanousFeta P.D.O.400 gValabil: 8–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl29,99 lei19,99 lei-33%49,98 lei/kg
RusticTelemea din lapte de bivoliță 58% grăsime100 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland6,99 lei4,99 lei-28%49,90 lei/kg
NapolactTelemea de vacă 350 g350 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella23,39 lei17,99 lei-23%51,40 lei/kg
PilosBrânză de burduf300 gValabil doar 01.10.2026–04.10.2026Necesită Lidl PlusLidl10,99 lei8,99 lei-18%29,97 lei/kg
NapolactTelemea De Vacă Gust Domol150 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Penny9,55 lei7,99 lei-16%53,27 lei/kg
HochlandTelemea din lapte de vacă 45% grăsime 100 g **45% grăsime 100 gTelemea din lapte de vacăValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland4,39 lei3,89 lei-11%38,90 lei/kg
SolomonescuTelemea din lapte de vacă, Solomonescuper 100 g, la vitrina cu servire asistataValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour2,79 lei
DelacoTelemea de vacă DELACO400 gValabil: 1–14 oct.Supeco18,99 lei47,47 lei/kg
OlympusTelemea de vacă OLYMPUS 350 g350 gValabil: 1–14 oct.Supeco16,99 lei48,54 lei/kg

Brânză De Vaci Și Brânză Proaspătă

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
DelacoBrânză pufoasă cu Smântână / Verdeaţă 25% / 24,5% grăsime 140 g140 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland7,79 lei5,49 lei-29%39,21 lei/kg
OlympusUrda 2% grăsime 400 g400 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland13,99 lei9,99 lei-28%24,98 lei/kg
CovalactBulgărași de brânză cu smântână / cu strop de sare 180 g180 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella9,29 lei6,99 lei-25%38,83 lei/kg
HochlandMărgele de brânză/ Mărgele de brânză 3% grăsime 180 g180 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella8,49 lei6,49 lei-24%36,06 lei/kg
PilosBrânză Făgăraș200 g5,3% grăsimeValabil: 5–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl4,55 lei3,49 lei-23%17,45 lei/kg
PrésidentBrânză Cottage, fără lactoză, Président180 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour8,89 lei6,99 lei-21%38,83 lei/kg
ArlaProtein Brânză Cottage, 220G220GValabil: 1–7 oct.Necesită DOAR CU CARD CONNECTMega Image12,58 lei10,69 lei-15%48,59 lei/kg
HochlandMărgăle de brânză Hochland 4% grăsime /3% grăsime180g4% grăsime / 3% grăsimeValabil: 1–7 oct.Profi7,49 lei6,59 lei-12%36,61 lei/kg
ProdlactaBrânză grasă de vaci, Prodlacta500 g8% grăsimeValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour17,49 lei15,49 lei-11%30,98 lei/kg
CovalactBrânză de vaci, ușoară, Covalact0,5% grăsime, 200 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour8,55 lei42,75 lei/kg
HochlandMărgele de brânză cu smântână180 g3% / 4,4% grăsimeValabil: 1–15 oct.La Doi Pași6,59 lei36,61 lei/kg
HochlandMărgele De Brânză Light180 gstoc limitat!Valabil: 30 sept. – 6 oct.Penny5,99 lei33,28 lei/kg
Toni JrBrânză albă calcică pentru copii TONI JR 108 g108 gValabil: 1–14 oct.Supeco5,99 lei55,46 lei/kg

Brânză Topită

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
HochlandCaşcaval Felii Clasic280 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny19,99 lei13,99 lei-30%49,96 lei/kg
HochlandCașcaval clasic, Hochland325 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour22,69 lei16,99 lei-25%52,28 lei/kg
PilosBrânză topită diverse sortimente 200 g200 gdiverse sortimenteValabil doar 08.10.2026–11.10.2026Necesită Lidl PlusLidl6,99 lei5,49 lei-21%27,45 lei/kg
HochlandBrânză topită cu smântână triunghiuri280 gValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella14,89 lei11,99 lei-19%42,82 lei/kg
HochlandBrânză Topită Feliismântână/cașcaval/cedar, 140 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny7,39 lei5,99 lei-18%42,79 lei/kg
GordonBrânză topită diverse sortimente 50% grăsime 125 g125 gdiverse sortimenteValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland4,49 lei3,79 lei-15%30,32 lei/kg
HochlandBrânză topită, triunghi, Hochland140 g, diverse sortimentediverse sortimenteValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour7,55 lei6,59 lei-12%47,07 lei/kg
HochlandBrânză felii pentru sandviş cald, Hochland150 gcu cheddar/brânză PraidValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour12,49 lei83,27 lei/kg
HochlandBrânză topită triunghiuri8 TRIUNGHIURI - 140 gdiverse sortimenteValabil doar 01.10.2026–31.10.2026Necesită LaDoiPașiLa Doi Pași6,49 lei46,36 lei/kg
GordonBrânză topită GORDON cu șuncă, 125 g125 gValabil: 1–14 oct.Supeco3,99 lei31,92 lei/kg

Cremă De Brânză

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
PhiladelphiaCremă de brânză Philadelphia original200gValabil: 1–7 oct.Profi15,39 lei9,19 lei-40%45,95 lei/kg
PhiladelphiaCremă de brânză Philadelphia original200gValabil: 1–7 oct.Profi14,99 lei9,19 lei-38%59,95 lei/kg
MilbonaMascarpone500 gorigine: ItaliaValabil: 8–11 oct.Lidl17,39 lei10,99 lei-36%21,98 lei/kg
MilbonaCremă de brânză proaspătă200 gdiverse sortimente; 1 kg = 27,45 leiValabil: 28 sept. – 4 oct.Necesită Lidl PlusLidl7,99 lei5,49 lei-31%27,45 lei/kg
MilbonaCremă de brânză proaspătă cu smântână 300 g300 gValabil: 28 sept. – 4 oct.Necesită Lidl PlusLidl9,99 lei6,99 lei-30%23,30 lei/kg
DelacoBrânză cremoasă de vacă, în saramură, Delaco400 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour26,99 lei19,99 lei-25%49,98 lei/kg
PhiladelphiaCremă De Brânză, Light, 125G125GValabil: 1–7 oct.Necesită DOAR CU CARD CONNECTMega Image10,49 lei8,39 lei-20%67,12 lei/kg
AlmetteCremă de brânză, Almettesmântână/verdeață, 250 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour12,25 lei9,99 lei-18%39,96 lei/kg
HochlandTelemea Cremoasă De Vacă, În Săramură, 500G500GPrețurile Sunt Valabile Între 01.10 - 06.10.2026Valabil doar 01.10.2026–06.10.2026Mega Image34,39 lei28,89 lei-16%57,78 lei/kg
HochlandBrânză cremă200 gclasică/ cu castraveți/ verdeață/ șuncăValabil: 24 sept. – 7 oct.Annabella9,99 lei8,49 lei-15%42,45 lei/kg
La CollineBrânză de capră cremă tartinabilă, 180 g180 gValabil: 1–31 oct.Necesită CARD CONNECTMega Image22,89 lei19,46 lei-15%108,11 lei/kg
MilkeraCremă De Brânzădiverse sortimente, 200 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Penny5,59 lei4,99 lei-10%24,95 lei/kg
PhiladelphiaCremă de brânză High Protein175 gValabil: 5–11 oct.Lidl11,99 lei68,52 lei/kg
Pachet Cremă De Brânză + Jucărie2 x 140 gstoc limitatValabil: 30 sept. – 6 oct.Penny12,99 lei

Mozzarella Și Brânzeturi Italiene

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
San FabioGrana Padanoras/făşii, 125 g 87,92 lei/buc 150 g 73,27 lei/bucValabil: 30 sept. – 6 oct.Penny15,99 lei10,99 lei-31%
DaliaCașcaval Dalia300 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny11,49 lei7,99 lei-30%26,63 lei/kg
FiorellMozzarella 43% grăsime 500 g500 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland24,99 lei17,99 lei-28%35,98 lei/kg
DelacoMozzarella felii, DeServiş, Delaco400 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour29,49 lei21,99 lei-25%54,97 lei/kg
ItaliamoBurrata 200 g200 gValabil: 5–11 oct.Necesită Lidl PlusLidl16,99 lei12,99 lei-24%64,95 lei/kg
ZanettiParmigiano Reggiano Parmezan 32% grăsime 200 g200 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland37,99 lei29,49 lei-22%147,45 lei/kg
K ClassicMascarpone 80% grăsime 250 g250 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland8,99 lei6,99 lei-22%27,96 lei/kg
MilbonaMozzarella Lightîn saramură 125 gValabil doar 01.10.2026–04.10.2026Necesită Lidl PlusLidl4,49 lei3,49 lei-22%27,92 lei/kg
DelacoMix de mozzarella şi cheddar, Delaco150 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Necesită ACT FOR GOODCarrefour11,85 lei9,45 lei-20%63,00 lei/kg
DelacoMozzarella fresca protein125 g7,5% grăsimeValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland7,99 lei6,49 lei-18%51,92 lei/kg
MilbonaBrânză Gorgonzola D.O.P.200 gpicantă / dulce origine: ItaliaValabil: 28 sept. – 4 oct.Necesită Lidl PlusLidl13,49 lei10,99 lei-18%54,95 lei/kg
DelacoToni Junior Mozzarella Yo-yo, 100G100GValabil: 1–7 oct.Mega Image11,57 lei9,49 lei-18%94,90 lei/kg
ItaliamoParmigiano Reggiano D.O.P. maturat 24 luni 250 g250 gValabil: 5–11 oct.Lidl29,99 lei119,96 lei/kg
ItaliamoMozzarella 4 x 250 g4 x 250 gValabil: 5–11 oct.Lidl29,99 lei
ItaliamoMozzarella împletitămasă solidă: 200 gValabil: 5–11 oct.Lidl12,99 lei64,95 lei/kg

Brânză Rasă

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
MilbonaMozzarella pentru pizza400 gValabil doar 03.10.2026–04.10.2026Lidl17,29 lei8,99 lei-48%22,48 lei/kg
HochlandMozzarella rasă, 150 g150 gValabil: 1–31 oct.Mega Image12,89 lei11,60 lei-10%77,33 lei/kg
HochlandMozzarella rasă, Hochland150 gValabil: 30 sept. – 13 oct.Carrefour12,49 lei83,27 lei/kg
ItaliamoBrânză tare, rasă250 gValabil: 5–11 oct.Lidl19,99 lei79,96 lei/kg

Alte Brânzeturi

ProdusMagazinPrețReducerePreț/unitate
MilbonaBrânză semitare feliată400 gValabil: 28 sept. – 4 oct.Lidl19,39 lei11,99 lei-38%29,98 lei/kg
AlbalactSmântână 20% grăsime 900 g900 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland25,99 lei17,99 lei-30%19,99 lei/kg
PennyCamembert350 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Necesită PENNY CARDPenny16,99 lei12,49 lei-26%35,69 lei/kg
Lacto FreshBranză frământată de vacă de Teaca45% grăsime 100 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland4,69 lei3,49 lei-25%34,90 lei/kg
Merdenea Brânză85 gValabil: 30 sept. – 6 oct.Penny2,05 lei1,59 lei-22%18,71 lei/kg
MilbonaBrânză Camembert în panadă350 gValabil: 5–11 oct.Lidl20,39 lei15,99 lei-21%45,69 lei/kg
PilosBrânză feliatădiverse sortimente 500 gValabil doar 01.10.2026–04.10.2026Necesită Lidl PlusLidl22,99 lei17,99 lei-21%35,98 lei/kg
Fresh PackBrânză Provolone Picantă/Dolce 44% grăsime 100 g100 gIn Limita Stocului DisponibilValabil: 30 sept. – 6 oct.Kaufland8,99 lei89,90 lei/kg
KuljankaBrânză semitare natur / afumată370 gnatur / afumatăValabil: 28 sept. – 4 oct.Lidl17,99 lei48,62 lei/kg
ExcellentBrânză Burratina, 100G100GValabil: 1–7 oct.Mega Image10,99 lei109,90 lei/kg

Oferte speciale: pachete și multi-cumpărare

Al doilea produs, la jumătate de preț

Preț pentru pachet/set

Oferte din cataloagele magazinelor:

Informațiile despre oferte prezentate pe această pagină sunt generate printr-un proces automatizat de extragere a datelor din cataloagele publicate de lanțurile comerciale, verificat prin eșantion, nu în mod exhaustiv pentru fiecare ofertă în parte. Este posibil ca, în ciuda acestor verificări, unele informații să conțină erori sau să nu mai fie de actualitate. Pentru condițiile exacte ale unei oferte — preț, perioadă de valabilitate, disponibilitate — recomandăm consultarea catalogului original sau a paginii oficiale a lanțului comercial respectiv. Dacă identifici o informație incorectă, te rugăm să ne contactezi pentru a o putea corecta.